Letní provoz


Letní provoz i pro neškolkovské děti formou týdenních táborových her.

Školka je v době letních prázdnin otevřena dle předem připraveného harmonogramu, formou týdenních příměstských táborů – jedná se o připravený tematický program s aktivitami přizpůsobenými věku a zájmu dětí. Rodiče děti přihlašují do skupin (věk, téma) dle vypsaných termínů.

Naším cílem je připravit dětem nevšední program v době letních prázdnin, který se bude lišit od běžného pobytu ve školce. Zároveň tyto letní aktivity nabízíme i veřejnosti z řad dětí v předškolním věku i našim absolventům, kteří se do prostorů školky rádi vracejí.

V roce 2024 budou letní tábory probíhat v těchto termínech:

Přihlášky

červenec: 8.7.2024 - 12.7.2024 a 15.7.2024 - 19.7.2024

srpen: 12.8.2024 - 16.8.2024 a 19.8.2024 - 23.8.2024Již jsme zažili:


Kalokagathia

Ve zdravém těle zdravý duch. Týden nabitý sportovními aktivitami. Sporty všední i nevšední a mnohé další výzvy (třeba i noc plná dobrodružství).

Tvořivé ruce

Letní umělecká dílna potěší všechny děti s tvůrčím nadšením bez potřeby soutěžit. Pro ty, kteří rádi a bez zábran zkouší nové tvůrčí techniky.

Vklouzla k nám kouzla

Pojďte se s námi proměnit v čaroděje a čarodějky. Navštívíme kouzelnickou školu, uvaříme lektvary, budeme čarovat.

Robin Hood

Poznejte život zbojníků plný dobrodružství a nečekaných výzev.

Hmyzí dobrodružství

Pojďme společně prozkoumat velké příběhy malých přátel, které se odehrávají ve stéblech trávy, kmenech stromů či temných zákoutích přírody. A kdo ví, co všechno budeme muset udělat pro poznání jejich životů….

Námořníci

Posádka vyráží na dobrodružnou plavbu za pokladem. Cestou překonává mnohá úskalí, setká se s piráty i říčními příšerami.

Loupežníci

Všichni jistě znáte staré dobré loupežnické řemeslo. Své o něm ví také dcera slavného loupežníka Zlofouse. Ta by se ale chtěla polepšit. Hledá se na pomoc banda statečných, kteří se nebojí vstoupit do revíru loupežnic a loupežníků! Najdeme ukradený poklad a vrátíme ho, komu patří?

Prázdniny se zvířaty

Zavítáme do světa zvířat. S některými strávíme celý den, s jinými sotva pár vteřin. Budeme o ně pečovat, naslouchat jim a pozorovat jejich život. Podíváme se na svět z koňského hřbetu, ale na některé výhledy budeme potřebovat i lupu.

Umělci z pravěku

Vydáme se v čase zpátky až do pravěku, abychom ho strávili jako pravěcí umělci. Budeme stavět obydlí, zdobit oblečení, vyrábět keramiku, malovat v jeskyních a třeba i lovit mamuty.

Léto s muzikou

Kam se poděla notička Evička? Pojď s námi pátrat pomocí tradičních i netradičních hudebních nástrojů. Budeme zpívat, tančit, hrát si i dovádět.

Přírodě na dosah

Zakusíme všechny zemské živly a budeme vnímat přírodu všemi smysly. Prozkoumáme les, budeme tvořit z přírodních materiálů, čekají nás vodní hrátky, poznáme spoustu zvířecích kamarádů a ochutnáme dary přírody.

Hokusy pokusy

Jste hraví a rádi zjišťujete, jak věci fungují? V tom případě je tento tábor přímo pro vás. Týden plný zajímavých pokusů, pohybových aktivit i nových zážitků.

Společně budeme objevovat velké i malé vynálezy lidstva, zažijeme mnoho výbuchů i legrace!

Klondike

…aneb Zlatá horečka. Seber odvahu a pojď se s námi vydat po stopách dávných zlatokopů. Cesta nebude jednoduchá.