Letní provoz


Letní provoz i pro neškolkovské děti formou týdenních táborových her.

Školka je v době letních prázdnin otevřena dle předem připraveného harmonogramu, formou týdenních příměstských táborů – jedná se o připravený tematický program s aktivitami přizpůsobenými věku a zájmu dětí. Rodiče děti přihlašují do skupin (věk, téma) dle vypsaných termínů.

Naším cílem je připravit dětem nevšední program v době letních prázdnin, který se bude lišit od běžného pobytu ve školce. Zároveň tyto letní aktivity nabízíme i veřejnosti z řad dětí v předškolním věku i našim absolventům, kteří se do prostorů školky rádi vracejí.

V roce 2023 budou letní tábory probíhat v těchto termínech:

červenec 

17.7.2023 - 21.7.2023 a 24.7.2023 - 28.7.2023

srpen

14.8.2023 - 18.8.2023 a 21.7.2023 - 25.7.2023

přihlášky:

děti 3 - (6)7 let https://forms.gle/yNqH6wjs68E9KqRE8

děti 7(6) - 11 let https://forms.gle/bUHeK4DrhoQXWN7g8

(přihlášky z řad veřejnosti přijímáme od 27.3.2023)

programová náplň:

17.7. - 21.7.2023

SPORTOVNÍ TÝDEN

Týden nabitý sportovními aktivitami, tradičními i méně tradičními sporty, pestrým programem i volnou hrou.

24.7. - 28.7.2023

HUDEBNÍ PUTOVÁNÍ

Čeká nás týden plný hudby, zpívání, tancování, rytmizace. Zahrajeme si na tradiční i netradiční nástroje. Doprovodíme se Orffovými nástroji. Budeme objevovat hudbu různých zemí.

LESNÍ KRÁLOVSTVÍ

Putování krajinou se strážci lesa. Týden plný skřítků, elfů a dalších lesních tvorů

7.8. - 11.8.2023

PUTOVÁNÍ ZA ZVÍŘÁTKY

Pro milovníky zvířat a budoucí zoology. Týden plný dobrodružství a poznávání, kde budeme zkoumat říši zvířat a rozvíjet vztah k přírodě samotné.

UMĚLECKÉ LÉTO

Ve tvořivém týdnu vyzkoušíme různé výtvarné techniky. Potkáme se s papírem, dřevem, modelovací hmotou i sklem. Bude nás provázet radost z tvoření a objevování.

AGENTI z 005 (I.ročník akademie)

Batoh na záda, svačinu a pití s sebou, obědy v restauracích. K létu patří zkoumání, záhady a napětí. Pro odvážlivce, kteří se nezaleknou náročných zkoušek a kteří umí jít společně za jedním cílem. Kdo přijme výzvu a přihlásí se do prvního ročníku náročného výcviku agentů a agentek?

Pro děti, které zvládnou každodenní cestování a napětí a pro rodiče, kteří zvládnou ranní setkávání i odpolední vyzvedávání mimo Koterov, nejčastěji na vlakovém nádraží, ale i jinde.

14.8. - 18.8.2023

KDYBY LIDI BYLI STROMY

S dětmi prožijeme pohádkový týden, plný proměn a snů. Zkusíme si, jaké je to být stromem, ptákem či houbou. Školková zahrada, stodola, sad i okolní louky a lesy budou naším královstvím.

CESTOVNÍ HOREČKA

Týden plný cestování a poznávání tajemných zákoutí a přírodních krás.

AGENTI z 005 (IV.ročník akademie)

Pro zkušené bystré hlavy lačnící po řešení záhad a po dobrodružství. Pro ty, co se nezaleknou žádných výzev ani náročných zkoušek. PŘEDNOSTNÍ PRÁVO ÚČASTI PRO REKRUTY AKADEMIE SA005.

SLEDUJTE DĚNÍ NA https://specialni-oddeleni-vysetrovani.webnode.cz

Ochutnávka toho, co již v minulosti proběhlo........

Kalokagathia

Ve zdravém těle zdravý duch. Týden nabitý sportovními aktivitami. Sporty všední i nevšední a mnohé další výzvy (třeba i noc plná dobrodružství).

Tvořivé ruce

Letní umělecká dílna potěší všechny děti s tvůrčím nadšením bez potřeby soutěžit. Pro ty, kteří rádi a bez zábran zkouší nové tvůrčí techniky.

Vklouzla k nám kouzla

Pojďte se s námi proměnit v čaroděje a čarodějky. Navštívíme kouzelnickou školu, uvaříme lektvary, budeme čarovat.

Robin Hood

Poznejte život zbojníků plný dobrodružství a nečekaných výzev.

Hmyzí dobrodružství

Pojďme společně prozkoumat velké příběhy malých přátel, které se odehrávají ve stéblech trávy, kmenech stromů či temných zákoutích přírody. A kdo ví, co všechno budeme muset udělat pro poznání jejich životů….

Námořníci

Posádka vyráží na dobrodružnou plavbu za pokladem. Cestou překonává mnohá úskalí, setká se s piráty i říčními příšerami.

Loupežníci

Všichni jistě znáte staré dobré loupežnické řemeslo. Své o něm ví také dcera slavného loupežníka Zlofouse. Ta by se ale chtěla polepšit. Hledá se na pomoc banda statečných, kteří se nebojí vstoupit do revíru loupežnic a loupežníků! Najdeme ukradený poklad a vrátíme ho, komu patří?

Prázdniny se zvířaty

Zavítáme do světa zvířat. S některými strávíme celý den, s jinými sotva pár vteřin. Budeme o ně pečovat, naslouchat jim a pozorovat jejich život. Podíváme se na svět z koňského hřbetu, ale na některé výhledy budeme potřebovat i lupu.

Umělci z pravěku

Vydáme se v čase zpátky až do pravěku, abychom ho strávili jako pravěcí umělci. Budeme stavět obydlí, zdobit oblečení, vyrábět keramiku, malovat v jeskyních a třeba i lovit mamuty.

Léto s muzikou

Kam se poděla notička Evička? Pojď s námi pátrat pomocí tradičních i netradičních hudebních nástrojů. Budeme zpívat, tančit, hrát si i dovádět.

Přírodě na dosah

Zakusíme všechny zemské živly a budeme vnímat přírodu všemi smysly. Prozkoumáme les, budeme tvořit z přírodních materiálů, čekají nás vodní hrátky, poznáme spoustu zvířecích kamarádů a ochutnáme dary přírody.

Hokusy pokusy

Jste hraví a rádi zjišťujete, jak věci fungují? V tom případě je tento tábor přímo pro vás. Týden plný zajímavých pokusů, pohybových aktivit i nových zážitků.

Společně budeme objevovat velké i malé vynálezy lidstva, zažijeme mnoho výbuchů i legrace!

Klondike

…aneb Zlatá horečka. Seber odvahu a pojď se s námi vydat po stopách dávných zlatokopů. Cesta nebude jednoduchá


.... a mnoho dalších.....